batch IMG 20220422 WA0047

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbyła się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia br. Przedsięwzięcie organizowało Stowarzyszenie „Dla Polski”. Do udziału w inicjatywie organizatorzy zaprosili także młodych uchodźców z Ukrainy.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

nauczyciel oddziałów przedszkolnych w Zakrzowie

batch IMG 20220329 WA0008

Oddział przedszkolny w Zakrzowie gościł niesamowite zwierzęta z całego świata. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska, a nawet pogłaskać niektóre z nich. Poznaliśmy agamę, węża zbożowego, ślimaka afrykańskiego, a także krocionoga. Dzieci wykazały się sporą odwagą, żadne nie bało się bliskiego kontaktu ze zwierzętami.

batch IMG 20220407 WA0011

11 kwietnia w oddziale przedszkolnym w Zakrzowie odbył się Dzień Marchewki. Celem było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury. Wszystkie działania w tym dniu były związane z marchewką - zabawy ruchowe, orientacyjno - porządkowe, śpiewanie, tańce i zagadki. Na zakończenie dzieci przyrządziły pyszną surówkę z marchwi i jabłka.

batch IMG 20220408 WA0059

13 kwietnia w Zakrzowie dzieci uczestniczyły w Dniu Sportu. Głównym celem było zachęcenie przedszkolaków do aktywności ruchowej, ale również integrowanie się, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne możliwości oraz nauka dobrego współzawodnictwa.

batch IMG 20220328 WA0010

21 marca dzieci przywitały wiosnę przemarszem po okolicy. Dzieci samodzielnie wykonały papierowe kwiaty, które wręczały przechodniom. W tym dniu przedszkolaki ubrały skarpetki nie do pary, aby uczcić także Światowy Dzień Zespołu Downa.