zdj Aleksander Doba

Aleksander Doba był znanym polskim podróżnikiem i kajakarzem. Jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął samotnie Ocean Atlantycki. Do dyspozycji miał tylko mały kajak, bez motoru i bez żagla, a jednak mu się udało! O tej niesamowitej wyprawie przeczytacie w książce Łukasza Wierzbickiego "Ocean to pikuś", którą możecie wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej przy ulicy Krapkowickiej.

batch zdj 1 pas gog

29 stycznia to wyjątkowa data dla uczniów klas pierwszych w naszej szkole. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dzieci opowiadały o ulubionych książkach czytanych wspólnie z najbliższymi, poznały zasady właściwego zachowania w bibliotece i wysłuchały wiersza Jana Huszcza pt. "Skargi książki".

www1

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w ramach współpracy z Biblioteką Wojewódzką w Opolu, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu on-line z Panem Poetą, pisarzem literatury dziecięcej, autorem popularnych książek dla najmłodszych pt.: „Paw, co ogon miał z przyjaźni”, „Sowa, co bałagan ma w porządku”, Kaczka, co przebrała miarkę”, „Kruk, co kracze pokrakanie”, „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” oraz „Kura, co tyła na diecie”.

pióro zdjÄcie

Witajcie kochani!

Czy wiedzieliście, że 12 lutego przypada "Dzień Pisania Piórem"?

Postanowiłam więc wykorzystać okazję i zaprezentować Wam kilka ciekawostek związanych z historią tego codziennego przyrządu piśmienniczego. Serdecznie zapraszam do obejrzenia prezentacji multimedialnej "Historia piórem pisana".

Nowy obraz

Kochani!
Od kilku miesięcy, ze względu na wprowadzenie nauki w trybie zdalnym, macie utrudniony dostęp do lektur, a czytać przecież trzeba :)