Drodzy Uczniowie klas 4-8, drodzy Rodzice,

podczas nauki zdalnej macie nadal możliwość wypożyczania lektur i innych książek z biblioteki szkolnej w budynku przy ulicy Szkolnej 27 w godzinach jej otwarcia (w załączniku).

Zachęcam Was do składania zamówienia na konkretne pozycje książkowe poprzez mobidziennik odpowiednio wcześniej. W ten sposób będę miała możliwość przygotowania ich z wyprzedzeniem tak, aby Waszą wizytę w szkole skrócić do minimum, a tym samym zwiększyć Wasze bezpieczeństwo podczas trwającej pandemii. Oczywiście w razie potrzeby możecie również przyjść bez uprzedniego zamawiania książki, tylko będziecie musieli poczekać trochę dłużej na realizację zamówienia :)

Pamiętajcie, że do godziny 16:00 w dni powszednie możecie wychodzić z domu tylko w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego.

Zapraszam Was serdecznie, pozdrawiam,

Hanna Włosek

Godziny otwarcia biblioteki

Drodzy Rodzice!

Badania naukowe jasno dowodzą, że czytanie dzieciom na głos od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

W załączonej prezentacji multimedialnej starałam się pokazać, jak bardzo ten aspekt jest istotny dla każdego młodego człowieka. Zachęcam Państwa bardzo serdecznie do obejrzenia tego dokumentu i mam nadzieję, że nie będzie to czas stracony :)

Życzę Państwu miłego czytania teraz i potem, wspólnie z Waszym dzieckiem.

Życzę również wszystkim dużo zdrowia na ten trudny czas pandemii, pozdrawiam,

Hanna Włosek

Książka - dobra rzecz!

 

Dnia 8 października klasa 5 a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w bibliotece szkolnej z okazji minionego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem prezentowali ulubione książki, opowiadali o nich oraz czytali na głos wybrane, najciekawsze fragmenty. To była doskonała sposobność, żeby przybliżyć kolegom ulubioną literaturę, przedstawić jej bohaterów i przeżywane przez nich przygody. W ramach zadania domowego uczestnicy spotkania mieli zilustrować wybraną książkę oraz napisać jej krótką recenzję. Myślę, że lekcja biblioteczna podobała się uczniom.

Hanna Włosek