Drodzy Uczniowie klas 4-8, drodzy Rodzice,

podczas nauki zdalnej macie nadal możliwość wypożyczania lektur i innych książek z biblioteki szkolnej w budynku przy ulicy Szkolnej 27 w godzinach jej otwarcia (w załączniku).

Zachęcam Was do składania zamówienia na konkretne pozycje książkowe poprzez mobidziennik odpowiednio wcześniej. W ten sposób będę miała możliwość przygotowania ich z wyprzedzeniem tak, aby Waszą wizytę w szkole skrócić do minimum, a tym samym zwiększyć Wasze bezpieczeństwo podczas trwającej pandemii. Oczywiście w razie potrzeby możecie również przyjść bez uprzedniego zamawiania książki, tylko będziecie musieli poczekać trochę dłużej na realizację zamówienia :)

Pamiętajcie, że do godziny 16:00 w dni powszednie możecie wychodzić z domu tylko w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego.

Zapraszam Was serdecznie, pozdrawiam,

Godziny otwarcia biblioteki

Drodzy Rodzice!

Badania naukowe jasno dowodzą, że czytanie dzieciom na głos od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

W załączonej prezentacji multimedialnej starałam się pokazać, jak bardzo ten aspekt jest istotny dla każdego młodego człowieka. Zachęcam Państwa bardzo serdecznie do obejrzenia tego dokumentu i mam nadzieję, że nie będzie to czas stracony :)

Życzę Państwu miłego czytania teraz i potem, wspólnie z Waszym dzieckiem.

Życzę również wszystkim dużo zdrowia na ten trudny czas pandemii, pozdrawiam,

Książka - dobra rzecz!

Dnia 8 października klasa 5 a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w bibliotece szkolnej z okazji minionego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem prezentowali ulubione książki, opowiadali o nich oraz czytali na głos wybrane, najciekawsze fragmenty. To była doskonała sposobność, żeby przybliżyć kolegom ulubioną literaturę, przedstawić jej bohaterów i przeżywane przez nich przygody. W ramach zadania domowego uczestnicy spotkania mieli zilustrować wybraną książkę oraz napisać jej krótką recenzję. Myślę, że lekcja biblioteczna podobała się uczniom.