zdj książka wakacje 1 595x397

Drodzy uczniowie! Wakacje nadchodzą wielkimi krokami i ani się obejrzymy, kiedy trzeba będzie pakować plecak lub walizkę na letnią przygodę. Tak sobie myślę: może warto byłoby znaleźć w bagażu jeszcze miejsce na jakąś ciekawą książkę, która umili Wam czas plażowania, długą podróż lub wakacyjne wieczory?

zdjecie glowne dzien ksiazki i praw autorskich

Witajcie!
Czy wiecie, że 23 kwietnia, przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich? Można więc powiedzieć, że jest to święto pisarzy i ich dzieł :)
Z tej okazji przygotowałam dla Was prezentację multimedialną z najciekawszymi cytatami o książkach i czytaniu, które jest najwspanialszym zajęciem na świecie. Możecie ją obejrzeć tu w załączniku lub na bibliotecznej gazetce ściennej na pierwszym piętrze.

zdj pasowanie 5

Dnia 2 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas szczególnej lekcji bibliotecznej opowiadali o tym, jak należy zachować się w bibliotece i czytelni, jaka jest różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią, jakie książki lubią i kto im je czyta na głos oraz wysłuchali wiersza pod tytułem "Skargi książki". Dowiedzieli się, jak dbać o książki, aby nam długo służyły. Dużo frajdy sprawiło wszystkim odgadywanie rymowanych zagadek dotyczących tytułów popularnych bajek i baśni; w tej konkurencji dzieci były niezrównane!

zdj pippi

Kto z nas nie zna przesympatycznych bohaterów z powieści tej szwedzkiej pisarki z "Dzieci z Bullerbyn", "Braci Lwie Serce" czy "Pippi Pończoszanki"? Ich przygody od dziesięcioleci bawią i wzruszają do łez młodych czytelników na całym świecie, ciesząc się niesłabnącym powodzeniem mimo, że 28 stycznia mija już 20 lat od śmierci autorki. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o Astrid Lindgren, jej dzieciństwie, jej twórczości oraz poznać bardziej jej literacki świat, zapraszam Was do obejrzenia załączonej gazetki.

zdj glowne zakladka

Drodzy uczniowie!
Jury złożone z pań bibliotekarek, pani Judyty Boruty i pani Hanny Włosek, wyłoniło zwycięzców konkursu bibliotecznego "Zakładka inna niż wszystkie". Zgłoszone prace zachwyciły nas oryginalnością, pomysłem i starannym samodzielnym wykonaniem. Laureaci konkursu zostaną wyróżnieni dyplomami, nagrodami książkowymi i drobnymi upominkami oraz punktami z zachowania. Na poszczególnych miejscach uplasowali się uczniowie: