batch IMG 20240201 WA0036

Jak dobrze wiecie, w związku z przystąpieniem naszej szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3 (Kierunek interwencji 3.2), w ostatnim czasie dużo działo się w szkolnej bibliotece, czytelni, jak również poza nimi.

books 1655783 960 720

Kochani!
Nadszedł nowy rok kalendarzowy 2024.

batch IMG 20231204 WA0009

W minioną środę, 29 listopada, uczniowie klas piątych i szóstych zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

batch IMG 20231205 WA0018

28 listopada klasa 6a wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Opola.

pasowanie zdj ilustr

W dniu 13 listopada nasze pierwszaki miały swoje święto: zostały pasowane na czytelników biblioteki szkolnej.

świeże buł zdj

Kochani! Z ogromną przyjemnością śpieszymy Was powiadomić, że do naszej biblioteki szkolnej dotarły właśnie kolejne pachnące nowością książki zakupione w ramach funduszy otrzymanych w tym roku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

zdj wisława

Kochani! W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek, eseistki oraz laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 rok.

batch spot aut zdj 1

24 października w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym bierze udział nasza szkoła, dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, odbyło się w bibliotecznej sali konferencyjnej spotkanie autorskie z panem Rafałem Noconiem, współtwórcą komiksu „W pogoni za duchem”.

batch IMG 20231026 102541

Po omówieniu lektury Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” uczniowie klasy 3a wykonali makiety wioski bohaterów lektury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

batch zdj 4 DGC

W dniu 19 października uczniowie klasy 4 b uczestniczyli w szczególnej lekcji bibliotecznej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

zdj dzien zwierzat

4 października co roku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

batch Drukarnia 3

27 września tego roku uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjątkowej lekcji bibliotecznej „Jak powstaje książka?” w drukarni Sady w Krapkowicach - Otmęcie.