20774F99 A6E0 41C8 87E7 5D682906EBE3 1

Pod koniec września uczniowie klasy 5 a wzięli udział w szczególnej lekcji bibliotecznej z okazji Dnia Głośnego Czytania. Podczas spotkania każdy z uczestników opowiedział pokrótce o ulubionej książce, przedstawił zwięźle jej fabułę, bohaterów i przeżywane przez nich przygody oraz odczytał wybrany przez siebie fragment po to, żeby zachęcić kolegów do sięgnięcia po zaprezentowaną powieść.

Okazało się, że młodzież ma wiele zainteresowań czytelniczych i wybiera pozycje z najróżniejszych gatunków literackich: przygodowe, fantastyczne, obyczajowe czy historyczne. Lekcja pozwoliła nam na poznanie preferencji książkowych innych uczniów i sprawiła nam wiele frajdy. Jako podsumowanie spotkania chętni zrealizowali w domu plakaty prezentujące ich ulubione dzieła. Fotorelację z tych zajęć oraz wykonane afisze możecie obejrzeć tutaj na stronie internetowej w załączniku oraz na korytarzu na tablicy bibliotecznej. Serdecznie zachęcam.
Hanna Włosek