Uczniowie naszej szkoły już piąty raz skorzystali z zaproszenia Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Górażdżach na Gminny Turniej Sprawnościowy ,, Zwyciężaj Siebie” w dniu 15.05.2015. Po rywalizacji sportowej odbył się również piknik integracyjny na boisku szkolnym w Górażdżach. Wszyscy zawodnicy zatroszczyli się o miłą atmosferę w duchu sportowej rywalizacji podczas zawodów. W czasie ośmiu konkurencji sprawnościowych mali sportowcy mieli okazję wykazać się swoją tężyzną fizyczną. Zmagania były bardzo zacięte ponieważ do ostatniej chwili nie było można wyłonić lidera zawodów. Ostatecznie zwyciężyła szkoła z Górażdży uzyskując łącznie 30 punktów. PSP nr 3 w Gogolinie zajęła drugie miejsce z 27 punktami na koncie. Dalsze miejsca uzyskała PSP nr 2 w Gogolinie, PSP w Kamieniu Śląskim oraz PSP w Malni. Wszyscy biorcy udział w turnieju otrzymali na zakończenie nagrody i uczestniczyli w posiłku zorganizowanym przy ognisku.

W środę 19.10.2016 na Hali Z. i B. Blautów odbył się turniej gminny halowej piłki nożnej w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja chłopców i dziewcząt naszej szkoły oraz uczniowie pozostałych gogolińskich szkół podstawowych i gimnazjum w dniu 26.092017 bawili się na sportowo podczas turnieju siatkówki i piłki nożnej, którego organizatorem był Zarząd Gminny Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

Uczniowie PSP nr 3 w Gogolinie uczestniczyli w międzyszkolnych rozgrywkach halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Co roku eliminacje gminne organizowane są w Hali B. i Z. Blautów przy naszej szkole. Etap gminny zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt przeszła bez porażki awansując do dalszych rozgrywek. W zawodach powiatowych po zaciętych meczach grupowych reprezentacja chłopców zajęła IV miejsce, natomiast drużyna dziewczyn w świetnym stylu awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt odbył się w dniu 24.11.2015 w Mąkoszycach. Nasza reprezentacja bardzo dobrze zaczęła turniej wygrywając 2:0 z drużyną PSP Włodzienin. W następnym meczu jednak zawodniczki PSP nr 3 Gogolinie miały mniej szczęścia przegrywając nieznacznie 0:1 z gospodarzem PSP Czepielowice. W trzecim ostatnim meczu uległy 1:4 drużynie z PSP nr 9 w K-Koźlu i tym samym zajeły ostatecznie III miejsce w turnieju. Wszystkim uczniom zarówno chłopcom i dziewczętom gratulujemy wspaniałej postawy sportowej.

Eliminiacje powiatowe: „Mały Olimpijczyk” .