batch IMG 20240328 WA0059

Ośmioro recytatorów z klas IV-VIII reprezentowało naszą szkołę w gminnym etapie Małego Okręgowego Konkursu Recytatorskiego dla klas IV-VIII.

Odbył się on 27 III w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie.
Jesteśmy dumni ze wszystkich, zaprezentowali wysoki poziom zdolności aktorskich, swobody w wystąpieniu scenicznym oraz pomyśle na interpretację wybranych utworów - wiersza oraz fragmentu prozy. Byli to: Jagoda Czułkin i Ania Mulorz z klasy IVa, Martyna Tworkowska z IVb, Liwia Gomoła z Vb, Rafał Jaschkowitz z VIa, Wiktoria Wieja z VIb, Emilia Mulorz z VII i Igor Bekierz z VIII. Eliminacje szkolne okazały się niełatwą decyzją polonistycznego jury, werdykt gminnej komisji był jeszcze trudniejszy. Gratulujemy wszystkim wspaniałym aktorom!!!
Decyzją jury I miejsce i awans do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Strzelcach Opolskich otrzymały siostry: Ania i Emilia Mulorz!!! II miejsce przyznano Martynie Tworkowskiej, a III – Wiktorii Wieji oraz Liwii Gomole!!!
Anna Kubus