batch IMG 20240326 WA0000

26 marca b.r. odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowany przez uczniów z klasy 4b pod kierunkiem pani Justyny Łapuńki.

Występujący uczniowie w programie słowno – muzycznym przypomnieli, na czym polega chrześcijańskie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przybliżyli też zebranym zwyczaje i tradycje związane z tymi ważnymi świętami, począwszy od Niedzieli Palmowej, a kończąc na lanym poniedziałku. Zapoznali z nimi widzów nie tylko poprzez recytacje, ale też piosenkę o tematyce wielkanocnej oraz brawurowo zagrany utwór Antoniego Vivaldiego „Wiosna” na flażoletach pod kierunkiem pani Weroniki Rutkowskiej. Całości dopełnił utwór „Poranek” Edvarda Griega wykonany przez zespół siódmoklasistów przygotowany przez panią Brygidę Czekałę oraz piękna dekoracja wykonana przez panie: Kornelię Miemczyk i Sabinę Cziernok. Występ wzbudził zachwyt zebranych gości, o czym świadczyły rozlegające się wielokrotnie oklaski i pełne życzliwości uśmiechy kierowane do naszych młodych artystów.
Apel zakończyła pani wicedyrektor, Kornelia Miemczyk, która złożyła wszystkim okolicznościowe życzenia i podziękowała dzieciom zaangażowanym w przedstawienie, nauczycielom, którzy ich przygotowali oraz rodzicom.
Justyna Łapuńka