batch IMG 20220920 WA0000

16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania Świata". Klasy ósme przygotowały dla wszystkich krótkie ekologiczne przedstawienie, po którym udały się wraz z klasą 7 posprzątać teren leśny obok szkoły. Pozostałe klasy wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Korytarz szkolny swoim nowym jesiennym wystrojem zaprojektowanym przez panią Kornelię Miemczyk przypomniał wszystkim o dbaniu o naszą planetę.

W Polsce Sprzątanie Świata miało miejsce po raz 29! Tegorocznej akcji towarzyszyło hasło „Wszystkie śmieci są nasze”, dlatego skupiliśmy się na edukacji o segregacji odpadów.
Mamy nadzieję, że tego typu akcje zwiększą świadomość młodych ludzi w kwestii dbania o czystość Ziemi, a doskonale wiemy, że czego Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał.
Dziękujemy za zaangażowanie uczniów i rodziców w tak potrzebną naszej Planecie akcję „Sprzątania Świata".