zdj pasowanie 5

Dnia 2 grudnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas szczególnej lekcji bibliotecznej opowiadali o tym, jak należy zachować się w bibliotece i czytelni, jaka jest różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią, jakie książki lubią i kto im je czyta na głos oraz wysłuchali wiersza pod tytułem "Skargi książki". Dowiedzieli się, jak dbać o książki, aby nam długo służyły. Dużo frajdy sprawiło wszystkim odgadywanie rymowanych zagadek dotyczących tytułów popularnych bajek i baśni; w tej konkurencji dzieci były niezrównane!

Oczywiście najważniejszym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie nowo upieczonych czytelników i rozdanie indywidualnych dyplomów. Na zakończenie lekcji każdy pierwszak otrzymał na własność wyprawkę czytelniczą w ramach projektu "Mała książka - wielki człowiek" pod patronatem krakowskiego Instytutu Książki oraz MEN. Gratulujemy najmłodszym czytelnikom i zachęcamy do częstych odwiedzin w naszej bibliotece.

Hanna Włosek