IMG 20211001 090016

W klasie 2b realizujemy projekt "Mamo, tato, chcę być taki jak Ty - poznajmy zawody i miejsca pracy naszych rodziców". Celem projektu jest poznanie różnych miejsc pracy i zawodów, a tym samym realizacja zadań wynikających z ustawy o systemie oświaty, jaką jest przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i kierunku kształcenia. Kolejnym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że każda praca, każdy zawód jest tak samo ważny i potrzebny.

W piątek 01.10 odwiedziła nas mama Victorii Mościckiej, pani Justyna, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała nam swoją pracę. Dowiedzieliśmy się, że praca kasjera to nie tylko obsługiwanie klientów sklepu, ale również szereg innych, ważnych i odpowiedzialnych obowiązków. Dzięki prezentacji, którą przygotowała pani Justyna mogliśmy obejrzeć miejsca, które na ogół nie są dostępne dla nikogo poza wybranymi pracownikami sklepu. Dowiedzieliśmy się, że za zakupy możemy płacić nie tylko monetami czy banknotami, ale również bonami czy kartami upominkowymi. W czasie zajęć zobaczyliśmy, jak wygląda prawdziwa kasetka na pieniążki, zobaczyliśmy również, jak działa maszyna do liczenia monet i banknotów. Na koniec były również niespodzianki dla każdego. Bardzo dziękujemy Pani Justynie za ciekawą prezentację i odwiedziny. A już wkrótce relacja z kolejnego spotkań.

Weronika Rutkowska