IMG 20210929 113450

29 września do naszej szkoły zawitała Ochotnicza Straż Pożarna z Gogolina, która realizuje projekt "Będę strażakiem - jak mój Tato i Dziadek". Strażacy zademonstrowali, jak udzielić pierwszej pomocy w sytacjach nagłych, co powiedzieć, dzwoniąc na numer alarmowy. Dzieci miały okazję samodzielnie udzielić pierwszej pomocy fantomom, a na koniec otrzymały foldery z instrukcją dotyczącą omawianego zagadnienia.

Strażacy zaprosili również wszystkich w swoje szeregi i opowiedzieli o pracy swojej jednostki. W spotkaniu zorganizowanym przez naczelnika OSP Gogolin, pana Janusza Bajorka oraz druhów - pana Michała Tkocza i pana Franciszka Glombicy, wzięli udział uczniowie klas 1 - 3 oraz dzieci z zerowego oddziału przedszkolnego.

Projekt "Będę strażakiem - jak mój Tato i Dziadek" organizowany jest przez OSP Gogolin. Zadanie dofinansowane jest ze środków programu "Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Kraina św. Anny, a także współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.