IMG 20211122 WA0002

Od 2 do 23 października 2021 r. Warszawa po raz kolejny stała się stolicą muzyki wybitnego polskiego kompozytora, a to za sprawą odbywającego się XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. To prawdziwe święto wszystkich miłośników twórczości Fryderyka Chopina.
Konkurs Pianistyczny od niemal stu lat promuje polską kulturę, popularyzując muzykę wybitnego Polaka. To prestiżowe wydarzenie o globalnym zasięgu odkrywa największe talenty pianistyczne. Tegoroczny konkurs był tym bardziej wyczekiwany, bowiem z powodu pandemii nie odbył się w 2020 roku.


Uczniowie klas siódmych naszej szkoły po wysłuchaniu prelekcji nt. Laureatów Konkursów Pianistycznych wykonali piękne plakaty, które zawisły na korytarzu naszej szkoły. Zapraszam do fotorelacji.
Kornelia Miemczyk