We wtorek 24.11 w naszej szkole w sposób zdalny świętowaliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka.

Uczniowie w czasie lekcji wychowawczej zostali zapoznani z prezentacją nt. praw dzieci oraz sytuacji dzieci w Jemenie. Młodzież klas IV-VIII mogła wziąć udział w quizie i sprawdzić wiedzę o posiadanych prawach. Na stronie szkoły został umieszczony plakat informacyjny dla wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Cały dzień przebiegał pod patronatem koloru niebieskiego, który jest oficjalnym symbolem UNICEF. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mocno zaangażowali się w akcję.

W tym samym czasie został również zorganizowany Dzień Życzliwości, w ramach którego dzieci mogły wykonać dobry uczynek dla drugiego człowieka.
Sylwia Kowolik