Uczniowie klas VI a, b, c w ramach zdalnego nauczania plastyki, uczestniczyli w wirtualnej wystawie. Szóstoklasiści mieli możliwość obcowania z malarskimi dziełami sztuki w prawdziwym internetowym muzeum. Przy tej okazji poznali rodzaje malarstwa. Jako zadanie praktyczne, uczniowie rozpoznawali i określali rodzaje obrazów znajdujących się w domach. Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

Kornelia Miemczyk

Wirtualna wystawa

batch zdj 1 pas gog

29 stycznia to wyjątkowa data dla uczniów klas pierwszych w naszej szkole. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dzieci opowiadały o ulubionych książkach czytanych wspólnie z najbliższymi, poznały zasady właściwego zachowania w bibliotece i wysłuchały wiersza Jana Huszcza pt. "Skargi książki".

zegar

Kochani!
W związku z powtarzającymi się pytaniami przypominam Wam, że biblioteka dla klas 4-8 w budynku przy ulicy Szkolnej jest czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8:00-14:00 oraz w piątki w godzinach 7:30-12:30.

Pamiętajcie również, że w okresie nauki zdalnej możecie zwracać książki oraz odbierać zamówione przez mobidziennik pozycje osobiście lub przez "posłańca" również w pozostałych dniach w godzinach otwarcia szkoły - kiedy mnie nie ma, pomogą Wam pani Miemczyk, pani Fesser lub pani Żołędziewska. Staramy się jak najbardziej ułatwić Wam dostęp do księgozbioru biblioteki szkolnej w tym trudnym czasie :)

Zapraszam serdecznie,

Hanna Włosek

batch B919E8FE 4003 4A0D A6BD AB540B237213

Tłusty czwartek to ulubiony dzień wszystkich łasuchów. Uczniowie klas 1-3 w tym dniu tworzyli piękne pączki z papieru, na które niejedna osoba by się skusiła. Uzupełnieniem tego dnia były zagadki i rebusy, a na koniec każdy otrzymał w prezencie smacznego pączka.

IlustracjaListaSzkol

UWAGA ÓSMOKLASISTO!
Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

pióro zdjÄcie

Witajcie kochani!

Czy wiedzieliście, że 12 lutego przypada "Dzień Pisania Piórem"?

Postanowiłam więc wykorzystać okazję i zaprezentować Wam kilka ciekawostek związanych z historią tego codziennego przyrządu piśmienniczego. Serdecznie zapraszam do obejrzenia prezentacji multimedialnej "Historia piórem pisana".

UWAGA KONKURS 1

batch IMG 20210215 WA0009

W czwartek 11.02 klasy 1-3 obchodziły Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Dzięki Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu dzieci miały możliwość dowiedzieć się, na czym polega praca operatora numeru 112 oraz kiedy należy dzwonić pod ten numer.

1 355940 g

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.

3 lutego klasy 1-3 zorganizowały bal maskowy. Dzieci były różnorodnie przebrane. Mogliśmy spotkać księżniczki, superbohaterów, policjantów, piłkarzy i różne postacie z bajek. W tym roku nie mogliśmy bawić się wszyscy razem, ale zabawa wśród kolegów z klasy była wyśmienita. Muzyka porywała wszystkich do tańca. Dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia pamiątkowego w specjalnie przygotowanym na tę okazję miejscu. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Anna Kosub

umbrella 159361 960 720

Twój Parasol to aplikacja mobilna, dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.
Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego.