IMG 20211013 WA0002

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oświaty składam serdeczne podziękowanie za codzienny trud i zaangażowanie w pracę z uczniami, za inspirację i motywowanie do zdobywania wiedzy, podejmowania wyzwań we współczesnym świecie. Życzę wytrwałości i sukcesów w dalszej drodze oraz pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie

1. logo

Na początku października w klasie czwartej obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Niezwykła lekcja matematyki zamieniła się w miejsce zabaw z nutką rywalizacji pomiędzy uczniami. Podczas różnych gier sprawdzaliśmy w jakim stopniu dzieci opanowały tabliczkę mnożenia. Nie obyło się bez śmiechów i radości.
A.Mrosek

Przypominamy, że 14.10 i 15.10.2021 r. są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Dla uczniów, którzy nie mogą mieć zapewnionej opieki w tych dniach, będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w budynku przy ulicy Krapkowickiej 141 w normalnie obowiązujących godzinach pracy świtelicy.

IMG 20211011 WA0004

W tym roku szkolnym grupa przedszkola "Smerfy" dołączyła do I Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Szlachetnie i Zdrowo z Małpką Iwoną".
Celem projektu jest kształtowanie postaw szlachetności, dbałości o zdrowie, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, a także rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne, integracja dzieci.

Lepich Nicol kl.7A

Różaniec jest jedną z najbardziej popularnych modlitw na świecie. O skuteczności tej modlitwy można przekonać się, patrząc na codzienne życie wielu osób. Mogą świadczyć o tym liczne wota w kościołach zawieszane przy obrazach Matki Bożej Różańcowej.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku uświetniają ten miesiąc, uczestnicząc w nabożeństwach różańcowych, a także tworząc różańce, własnoręcznie wykonane, które są piękną ozdobą dla Matki Bożej.

zdj zakładka1

Drodzy uczniowie klas 1-3 i 4-6! Biblioteka szkolna zachęca Was do udziału w konkursie plastycznym na wyjątkową zakładkę do książki. Na załączonym plakacie przeczytacie o warunkach zabawy. Serdecznie zapraszam do udziału!

Hanna Włosek

książki chellenge zdj

Kochani!
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy "Literacki chellenge". Wszystkie informacje na temat założeń wyzwania znajdziecie na załączonym plakacie. Zapraszam chętnych do udziału!
Hanna Włosek

IMG 20211007 WA0010

We wtorek 5 października uczniowie klasy I a uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach zorganizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach projektu ,,KRECHA – rysunkowe laboratorium przyrody”, dofinansowanego przez Fundację GÓRAŻDŻE – AKTYWNI W REGIONIE. Dzieci miały okazję obejrzeć aktualną wystawę, uczestniczyć w zajęciach ruchowych oraz plastycznych prowadzonych przez artystów.

IMG 20211005 WA0003

W poniedziałek 04.10 uczniowie klas 2a i 2b pojechali do teatru. Odwiedziliśmy magiczne miejsce - Teatr Lalki i Aktora w Opolu. W ramach XXX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek mogliśmy obejrzeć spektakl w wykonaniu grupy aktorów z Teatru Animacji z Poznania pt: "Ja Bałwan". Przez cały czas towarzyszyły nam radość i wzruszenie. Niesamowita, ale i trudna przyjaźń pomiędzy Marchewką i Bałwanem nauczyła nas, jak cieszyć się życiem. Wspaniałe widowisko z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci!

IMG 20211001 090016

W klasie 2b realizujemy projekt "Mamo, tato, chcę być taki jak Ty - poznajmy zawody i miejsca pracy naszych rodziców". Celem projektu jest poznanie różnych miejsc pracy i zawodów, a tym samym realizacja zadań wynikających z ustawy o systemie oświaty, jaką jest przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i kierunku kształcenia. Kolejnym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że każda praca, każdy zawód jest tak samo ważny i potrzebny.

IMG 20211004 WA0000

1 października klasy ósme odwiedziły gród Kraka. W programie był spacer podziemiami Krakowa znajdującymi się pod płytą Rynku Głównego, jak też wizyta w Fabryce Schindlera, muzeum poświęconemu człowiekowi, który ratował Żydów przed wywózką do obozów koncentracyjnych i przedstawiającym życie krakusów w czasach okupacji niemieckiej.

IMG 20210929 113450

29 września do naszej szkoły zawitała Ochotnicza Straż Pożarna z Gogolina, która realizuje projekt "Będę strażakiem - jak mój Tato i Dziadek". Strażacy zademonstrowali, jak udzielić pierwszej pomocy w sytacjach nagłych, co powiedzieć, dzwoniąc na numer alarmowy. Dzieci miały okazję samodzielnie udzielić pierwszej pomocy fantomom, a na koniec otrzymały foldery z instrukcją dotyczącą omawianego zagadnienia.

IMG 20211001 WA0006

Klasy 4 - 8 wzięły udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. W formie konkursu stworzyły gazetki ścienne w swoich salach lekcyjnych, za które WSZYSTKIE klasy otrzymują wyróżnienia i w nagrodę bon na wspólne zakupy!

Małgorzata Góralska

zdj dzien chlopaka

Kochani!

Jutro Dzień Chłopaka :) Z tej okazji przygotowałam prezentację multimedialną pełną pomysłów na książkowy prezent dla lubiących czytać przedstawicieli płci męskiej. Może przydadzą Wam się te podpowiedzi? A wszystkim chłopcom, małym i dużym, przesyłam same serdeczności w dniu ich święta.

zdj do tekstu swiatowy dzien jablka

Wczoraj, 28 września, obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Dlatego zajęcia w świetlicy upłynęły nam pod znakiem tego superowocu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, że na świecie uprawia się 10000 odmian jabłek, w Polsce hoduje się ich około 60, że pierwsze sady powstały z polecenia królowej Bony w XVI wieku, że nasz kraj jest największym w Europie producentem jabłek...