Ikona PDF

batch IMG 20220624 WA0020

zdj bezpieczne wakacje

Kochani!
Wszyscy już odliczamy dni do wakacji, zostało ich naprawdę niewiele. Pewnie macie swoje plany: będziecie wyjeżdżać lub odpoczywać na miejscu. Niezależnie od okoliczności, przyjmijcie proszę kilka rad, jak zachować bezpieczeństwo i zdrowie podczas letniego wypoczynku i obejrzyjcie załączoną gazetkę. Życzę Wam wszystkim pięknego lata!

Pozdrawiam,
Hanna Włosek

zdj książka wakacje 1 595x397

Drodzy uczniowie! Wakacje nadchodzą wielkimi krokami i ani się obejrzymy, kiedy trzeba będzie pakować plecak lub walizkę na letnią przygodę. Tak sobie myślę: może warto byłoby znaleźć w bagażu jeszcze miejsce na jakąś ciekawą książkę, która umili Wam czas plażowania, długą podróż lub wakacyjne wieczory?

batch IMG 20220530 155518

30 maja klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Juraparku w Krasiejowie. Odbyliśmy prawdziwą podróż w czasie, podczas której dowiedzieliśmy się, na czym polega praca paleontologa, zwiedziliśmy Park Ewolucji Człowieka, zobaczyliśmy, jak wyglądały prawdziwe, ogromne dinozaury. Był również czas na radosną zabawę na ogromnym placu zabaw, kino 5d oraz oceanarium.

IMG 8243

31.05.22 odbyło się wirtualne spotkanie młodzieży naszej szkoły z uczniami IGS Betzdorf-Kirchen z Betzdorf w Niemczech, w ramach wymiany polsko - niemieckiej trwającej już 18 lat. Pani Brygida Czekała, która jest koordynatorem od jej początku, zadbała o to, by ta tradycja po likwidacji gimnazjum nie upadła i aby PSP nr 3 mogła ją kontynuować. Pandemia pokrzyżowała nam plany wyjazdowe, tak więc po 2 latach przerwy kontakty zostały wznowione.

Xerox Scan 03062022111846 1

31.05.2022 r. w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Gogolinie obyło się podsumowanie etapu gminnego konkursu plastycznego „Bioróżnorodność wokół nas", organizowanego przez Związek Międzygminny „Czysty Region”.

batch IMG 20220531 142836

W budynku szkoły przy ulicy Szkolnej pojawiła się niezwykła baśniowa wystawa, której bohaterami są postacie ze znanych wszystkim bajek. 1 czerwca mieli okazję zobaczyć ją również uczniowie klas trzecich, którzy przyszli odwiedzić budynek i zapoznać się z przyszłymi wychowawcami.

Kornelia Miemczyk

batch hands 2847508 960 720

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim naszym Uczniom życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień przynosił niesamowite przygody i wiele wspaniałych doświadczeń. Niech spełniają się Wasze marzenia!!!

Dyrektor wraz z pracownikami

zdj glowne Dzien Matki

Wczoraj, 26 maja, wszystkie mamy obchodziły swoje święto. W szkolnej świetlicy również postanowiliśmy dziś uczcić ten szczególny dzień. Rozmawialiśmy wspólnie o naszych rodzicielkach, mówiliśmy o ich rolach w rodzinie, o ich wyjątkowych cechach, o marzeniach na przyszłość, o tym, za co je podziwiamy i w jaki sposób wspieramy je na co dzień. Nie ma wątpliwości, że dla większości z nas mamy to najbliższe nam osoby na świecie. Aby je uhonorować, przy współpracy z uczennicami z klasy czwartej powstała także gazetka ścienna w świetlicy. Zapraszamy do jej obejrzenia :)

Hanna Włosek

batch IMG 20220526 WA0207

26 maja klasy trzecie wybrały się na wycieczkę w ramach "Programu dla szkół" do gospodarstwa agroturystycznego w Proboszczowicach, gdzie zapoznali się z zasadami zdrowego i naturalnego odżywiania, zobaczyli jak ekologicznie uprawiać rośliny i mogli spędzić czas na świeżym powietrzu pośród zwierząt gospodarskich.

Magdalena Cieślik

batch IMG 20220524 144244

W dniach 24.05 i 26.05 wszyscy pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, w tym pracownicy oddziałów przedszkolnych, zostali przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili instruktorzy z fundacji na rzecz edukacji i rozwoju ratownictwa EDURES w Opolu. Kurs pierwszej pomocy miał przede wszystkim charakter praktyczny, instruktorzy odpowiadali na masę pytań, a każdy nauczyciel i pracownik niepedagogiczny miał okazję przećwiczyć zdobytą wiedzą na fantomach.

batch IMG 20220523 WA0022

Uczniowie oddziału przygotowawczego dla uczniów ukraińskich z klas 4 - 6 mieli okazję uczestniczyć w e-lekcji o Adamie Mickiewiczu i jego podróżach do Odessy, na Krym. Spotkanie prowadzili aktorzy z teatru Wierszalin z Supraśla. Młodzież czatowała z aktorką, która odpowiadała na pytania na żywo. Spotkanie było zorganizowane w języku ukraińskim.

Anna Kubus