Kochani Uczniowie!

Zgodnie z zaplanowaniem maja jako miesiąca zdrowia w naszej szkole, poniżej prezentujemy pierwsze wyzwanie. Zadbajcie o Wasze kręgoslupy, które po długich godzinach spędzonych przed monitorami na pewno chętnie skorzytają z poniższych propozycji!

Miesiąc zdrowia - wyzwanie pierwsze!

Samorząd Uczniowski

CollageMaker 20210429 103545432

Grafika artystyczna jest niesamowicie bogatą w środki wyrazu dyscypliną sztuk pięknych, która posługuje się tak zróżnicowanymi technikami. Nie jest to nic złego a wręcz przeciwnie, jest to jej zaleta. Grafika obejmuje techniki umożliwiające oddanie określonego wzoru rysunku na papierze lub tkaninie z pomocą wcześniej spreparowanej formy.

literature 3033196 960 720

15 kwietnia 2021 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbył się coroczny Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku, ze względu na czas pandemii, miał wyjątkowo inną formułę – komisja słuchała młodych talentów online. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w nadesłanych do komisji filmach w trzech kategoriach: turnieju recytatorskiego, poezji śpiewanej oraz kategorii „Wywiedzione ze słowa”.

polish flag 3754952 960 720

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie przygotowali prezentację. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Konstytucja 3 Maja

 

Nowy obraz

Kochani!
Dzień 23 kwietnia jest od parunastu lat Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji przygotowałam dla Was prezentację multimedialną, która opowiada bliżej o tym szczególnym święcie, a także opisuje obyczaje związane z czytaniem i czytelnikami w różnych krajach.

Dzień zdrowia 1

W maju rusza akcja "Miesiąc zdrowia". W tym miesiącu będziemy wspólnie wracać do formy fizycznej oraz psychicznej! Raz w tygodniu na stronie szkoły będą ukazywać się propozycje ćwiczeń, przepisy na zdrowe przekąski i nie tylko. Śledź stronę szkoły i baw się razem z nami!

Powodzenia

Samorząd Uczniowski

wwwEmilia Nowakowska Bogdan 8b

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada w czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.

Nie zmienia to faktu, że 22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.
Uczniowie klas 4-8, chcąc wyrazić troskę o Naszą Planetę, przygotowali plakaty, które mówią nam, jak należy postępować, by przywrócić naszą Ziemię do stanu sprzed lat, gdzie cieszyła się ona wolnością i była w stanie podołać rozwijającemu się przemysłowi.

do szkoły

Karolina Patrzylas - psycholog szkolny

wwwOliwer

Czy można w szkole bawić się lalkami? Jak najbardziej tak, zwłaszcza kiedy bawimy się lalkami teatralnymi. W ramach lekcji o teatrze, uczniowie klasy 1b tworzyli własne pacynki, czyli lalki teatralne poruszane za pomocą pracy rąk aktora. W ramach zajęć powstały piękne dziecięce prace.
Ferdek, Madzia, Kizia, Mizia, Fred to tylko niektóre imiona naszych pacynek.

www3

Natalka Dubanowicz, uczennica klasy 1B wraz z siostrą znalazły podczas spaceru wygłodniałego i rannego jeża. Jak na prawdziwych miłośników zwierząt przystało, postanowiły pomóc zwierzątku. Jeż został zbadany przez panią weterynarz.

Zapraszam na słodką prezentację z okazji Dnia Czekolady, który miał miejsce 12 kwietnia.

Karolina Patrzylas - psycholog szkolny

Dzień Czekolady