Ikona PDF

batch IMG 20220929 092124

29 i 30 września klasy ósme z naszej szkoły, PSP nr 2 w Gogolinie i PSP w Malni wzięły udział w rekomendowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii, program dla młodzieży "Archipelag skarbów". Był on realizowany w formie mityngów trwających po 3,5 godziny każdy.

Kartka z chłopcem i napisem dzień chłopaka

Drodzy Uczniowie płci męskiej!
W piątek 30 września przypada Wasze święto. Przyjmijcie więc proszę najlepsze życzenia wszystkiego, co dobre, szczęśliwe i miłe. Niech Wam się wiedzie! A w wolnej chwili zapraszam do rozwiązania poniższego quizu literackiego przygotowanego specjalnie dla Was :) Rozwiązania wkrótce na stronie szkoły. Powodzenia!
Hanna Włosek

Quiz literacki

batch IMG 20220928 WA0004

Nastała jesień, piękne barwy jesienne otaczają nasz świat. Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, parku, lesie a nawet w naszej szkole.

batch IMG 20220926 090859

26 września przy współpracy ze strażą pożarną odbyła się w szkole próbna ewakuacja. Po zakończeniu ewakuacji wszyscy uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych i pracownicy wrócili bezpiecznie do zajęć.

batch IMG 20220921 WA0013

16 września uczniowie klas pierwszych, w ramach projektu "Integracja dawniej i dziś" wybrali się na pole, aby skosztować, poznać tajemnice i ciekawostki o ziemniakach oraz dowiedzieć się, czym są wykopki. Uczniowie mogli zobaczyć i samodzielnie próbować wykopywania ziemniaków. Była to niezwykła lekcja przyrody.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gogolinie i pani Ewie za zorganizowanie przedsięwzięcia oraz pani Annie, za udostępnienie pola.

Magdalena Cieślik

jesień zdjęcie

W bieżącym roku początek jesieni przypada na 23 września. Dziś więc ostatecznie żegnamy lato i witamy nową porę roku. Za oknem pogoda już się zmienia, nadchodzą dżdżyste dni z wiatrem, deszczem i obniżoną temperaturą. Jak możemy się chronić przed chłodem i zapobiegać jesiennym przeziębieniom? Dobrym sposobem jest jedzenie rozgrzewających potraw, pełnych zdrowych warzyw, owoców i przypraw, które zadbają o nasze zdrowie. Kilka ich przykładów znajdziecie na gazetce w świetlicy szkolnej i tu w załączniku.
Wszystkim życzę przyjemnego jesiennego czasu!

Hanna Włosek

wybory do SU 2022 zdjęcie

batch IMG 20220920 WA0000

16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania Świata". Klasy ósme przygotowały dla wszystkich krótkie ekologiczne przedstawienie, po którym udały się wraz z klasą 7 posprzątać teren leśny obok szkoły. Pozostałe klasy wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej. Korytarz szkolny swoim nowym jesiennym wystrojem zaprojektowanym przez panią Kornelię Miemczyk przypomniał wszystkim o dbaniu o naszą planetę.

ogłoszenie konkurs komiks 1

sowka

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4-8 w godzinach:

poniedziałek 7:45 - 12:45

wtorek 8:45 - 11:45

środa 8:45 - 10:45 oraz 11:45 - 12:45

batch IMG 20220708 WA0004

Podczas dwóch pierwszych tygodni wakacji uczestnicy zajęć bawili się na boisku szkolnym, w hali sportowej, puszczali bańki, malowali kredą. Mieli okazję brać udział w zajęciach plastycznych i kulinarnych, a także w zajęciach na basenie i wycieczce do kina. Na zakończenie każdy otrzymał drobny upominek.

Magdalena Cieślik

batch IMG 20220624 WA0020