W tym roku szkolnymi, mimo zdalnego nauczania, uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w zabawach andrzejkowych. Zabawy te wywołały wiele uśmiechu i radości.
Sylwia Kowolik

We wtorek 24.11 w naszej szkole w sposób zdalny świętowaliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka.

W czwartek, 22 października 2020 r. w naszej szkole zostały wręczone nagrody uczniom – zwycięzcom 67. edycji Europejskiego Konkursu Plastycznego organizowanego cyklicznie przez Europa Union Deutschland – Nadrenia Palatynat. Czternaścioro uczniów naszej szkoły otrzymało interesujące nagrody oraz dyplomy.

UWAGA KONKURS 1

02.10.2020 uczniowie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji matematyki uczniowie przystąpili do rozwiązania krótkich zadań związanych z tabliczką mnożenia. Osoby, które bezbłędnie rozwiązały ww. zadania otrzymały odznaczenie Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo mierzono czas, w jakim uczniowie rozwiązali dane przykłady. Najszybszy uczeń, który rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie, uzyskał czas 11:44 sekund. Brawa dla naszego rekordzisty – Bartka z klasy ósmej. Podczas lekcji organizowano również zabawy związane z tabliczką mnożenia, a uczniowie przygotowali plakaty.

Anna Mrosek

Dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. Aż 2 miliony dzieci w tym kraju nie chodzi do szkoły. Wiele dzieci cierpi z powodu głodu, każdego dnia walcząc o przetrwanie. Wojna to jedyna rzeczywistość jaką znają. Codzienność, w której funkcjonują, nie daje im szansy na szczęśliwe dzieciństwo.

Wspólna podróż po Jemenie. Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka.

Uwaga rodzice bardzo ważne! Rekrutacja – nabór wniosków do przedszkola na nowy rok szkolny 2020/2021 należy składać drogą internetową od 4.03.2020 r.-18.03.2020 r. Link do otwarcia wniosku - https://nabor.pcss.pl/gogolin/przedszkole

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Na naszej stronie są już aktywne zakładki: Biblioteka w menu Uczniowie oraz Aktualności w menu Oddziały przedszkolne. Zapraszamy do zapoznania się z prezentowanymi w nich materiałach, które będą aktualizowane na bieżąco.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami związanymi z przyjęciem dziecka do 1 klasy. Pobierz dokumenty.

ok

102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę nasi uczniowie będą świętować w swoich domach. Z tej okazji klasy: 6a, b, c oraz 7a wykonały szereg prac plastycznych, w tym roku inaczej, bo zdalnie, przywołujących pamięć o odzyskaniu przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów.

W działaniach na rzecz upamiętnienia 102. rocznicy odzyskania Niepodległości włączyła się również nauczycielka plastyki, Kornelia Miemczyk, która wraz z panią Sabiną Cziernok przygotowała gazetkę na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do wirtualnego spaceru.

Prace klasy 6a

Kolaż prac klasy 6b