Europejski Dzień Wynalazcy
W listopadzie obchodziliśmy po raz drugi w naszej szkole Europejski Dzień Wynalazcy.

1

LEGO EDUCATION SPIKE PRIME - JAK WIDZI KOMPUTER?  WPROWADZENIE DO SZTUCZNEJ INTELIGENCJI

Z początkiem października gościła w naszej szkole grupa edukatorów z Mobilnego #Laboratorium Przyszłości.

2

W czerwcu ponownie uruchomiliśmy drukarkę i indywidualnie, każdy kto chciał, mógł wydrukować swoje wcześniej zaprojektowane pomysły.

1

Lato, wakacje, słońce i... dymiący suchym lodem soczek z rurką, orzeźwiająca kąpiel w chmurze, dużo eksperymentowania, a przy tym, zupełnie niepostrzeżenie - nauka!

Jak zacząć swoją przygodę z wirtualną rzeczywistością ?

filmstrip 1174228 960 720

Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością.

filmstrip 1174228 960 720Koordynator projektu

Od pomysłu do wydruku w #Laboratoriach Przyszłości

Przygodę z drukiem 3D rozpoczęliśmy od wydruku gotowych projektów z internetu.
Najpierw jednak uczniowie samodzielnie uruchomili, ustawili wymiary i dokonali kalibracji urządzenia.

Uczniowie w trakcie grudniowego apelu bożonarodzeniowego korzystali z wyposażenia zakupionego w ramach rządowego programu #Laboratorium Przyszłości: sprzętu nagłaśniającego i fotograficznego. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia:

batch 1 zdjęcie

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" Albert Einstein.
Nawiązując do słów A. Einsteina, w ramach zajęć z chemii i fizyki, obchodziliśmy Europejski Dzień Wynalazcy. Chcieliśmy uzmysłowić naszym uczniom, jak ważna jest radość i czerpanie satysfakcji z odkrywania nowego.

filmstrip 1174228 960 720

Uczniowie klas młodszych budują pierwsze świetlne projekty przy pomocy klocków ledowych. Uczniowie klas starszych poznają tajniki ich działania.

koordynator projektu

ikona link

Startujemy!!! #LaboratoriaPrzyszłości
Rozpakowujemy sprzęt i działamy!
W ostatnich dniach uczniowie klas VIII dokonali przeglądu zakupionego w ramach programu sprzętu. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z instrukcjami dotyczących działania drukarki 3D, okularów VR, gimbala, i funkcji aparatu fotograficznego. Sprzęt wzbudził niemałe emocje co uwiecznili na filmie: Ellen, Kasia i Szymon:)
koordynator projektu

Laboratorium przyszłości wstęp 1

logo Laboratoria Przyszłości pion kolor

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Laboratoria przyszłości".