W tym roku Gminny Konkurs Gawędziarski "Śląskie Beranie 2021" organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie miał nietypową formułę online. Uczniowie i dzieci przedszkolne wraz z opiekunami przygotowały nagrania monologów i scenek rodzajowych, a następnie przesłano je do komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięzców.

W kategorii monologi - przedszkola, I miejsce w gminie zdobył Filip Sławicki z oddziału przedszkolnego w Zakrzowie. Przedstawił monolog "Pszczoły", który prezentujemy powyżej.

W kategorii scenki rodzajowe - przedszkola, II miejsce w gminie zdobyli wychowankowie oddziału przedszkolnego w Zakrzowie: Nadia Hulik, Wiktoria Gorzel, Tobiasz Gorzel oraz Michał Porada w scence "Żuraw i czapla".

Opiekunem przygotowującym dzieci z oddziału przedszkolnego w Zakrzowie była pani Sabina Broj.

W kategorii scenki rodzajowe - klasy 1 - 3 szkół podstawowych, II miejsce w gminie zdobyli: Anna Mulorz, Eryk Mainka, Sebastian Gorzellik, Fabian Grabeus, Oliver Ledwoń, Ewa Mulorz i Anna Wiora pod opieką pani Magdaleny Cieślik i pani Sylwii Kowolik. Uczniowie zaprezentowali scenkę zatytułowaną "Zakrzowskoł Szpica".

W kategorii monologi - klasy 4 - 8 szkół podstawowych, III miejsce w gminie zdobył Mateusz Szmit w monologu "Utopek". Opiekunem Mateusza były panie: Magdalena Cieślik i Sylwia Kowolik.

Wyróżnienie zdobyła także nasza uczennica Anna Szmit w monologu "Wiadomojści - śląskie bajery", którą przygotowywały panie: Magdalena Cieślik i Sylwia Kowolik.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy!!!