DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W GRUPIE KRASNOLUDKÓW PDF Drukuj Email

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi.
Jest na to sposób – czytajmy głośno dzieciom.
W grupie Krasnoludków głośne czytanie bajek po obiedzie jest już prawie tradycją. Jednak w tym roku postanowiliśmy w sposób szczególny świętować Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września.

W piątek, 27 września w magiczny świat literatury dziecięcej wprowadzili przedszkolaków zaproszeni goście – Rodzice. Mama Wojtusia przebrana za Czerwonego Kapturka z dużym zaangażowaniem odczytała historię dziewczynki, która nie słuchała przestróg mamy i uległa namowom podstępnego wilka. Po wysłuchaniu baśni przedszkolaki wzięły udział w literackim mini quizie. Wszystkie doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi treści utworu oraz prawidłowo dobrały obrazki historyjki i ułożyły ją zgodnie z chronologią wydarzeń. Przedszkolaki zaprosiły Czerwonego Kapturka do wesołej zabawy przy muzyce. Spotkanie z książką miało jeszcze dalszy ciąg po obiedzie .Mama Oliwi zaprezentowała przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół w opowiadaniu ,,Psikus czy cukierek”. Bajkowe spotkanie zakończyło się wykonaniem kolorowych zakładek oraz pamiątkowym zdjęciem.
Lidia Dżumaga.