batch IMG 20240308 WA0024

22 lutego w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody związane z 214. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina.

Zakończyliśmy je 1 marca, bo istnieją dwie różne daty urodzin wybitnego kompozytora. Z powodu rozbieżności świętowaliśmy cały tydzień. Na lekcjach muzyki przybliżam uczniom sylwetkę wybitnego geniusza, tworzę klimat muzyki salonowej, słuchamy utworów kompozytora, gramy na fletach fragmenty jego utworów.
Na szkolnym korytarzu można podziwiać wystawę czasową „Fryderyk Chopin - monotypia”. Składają się na nią prace uczniów obu klas szóstych wykonane na lekcjach plastyki. To artystyczna technika graficzna należąca do druku płaskiego. Zapraszamy do podziwiania oraz posłuchania fragmentu etiudy E- dur Fryderyka Chopina w wykonaniu uczniów klasy 6a.
Kornelia Miemczyk

filmstrip 1174228 960 720