batch UM Gogolin 8

W czwartek 8 lutego uczniowie klasy 8a wzięli udział w wyjątkowej lekcji wiedzy o społeczeństwie, bo nie w przestrzeni szkolnej, a w samym centrum samorządu, w naszym Urzędzie Gminy.

Była to doskonała okazja na osobiste spotkanie z najważniejszymi urzędnikami naszej gminy i na poznanie zasad funkcjonowania samorządu w sposób praktyczny, a nie tylko opierając się na wiadomościach ze szkolnego podręcznika. Po wejściu do budynku zaproszono nas do sali obrad, gdzie powitali nas pan wiceburmistrz, Krzysztof Reinert, pani sekretarz, Katarzyna Szewczyk oraz pani Weronika Biela z Biura Rady Miejskiej. Gospodarze opowiedzieli uczniom między innymi o strukturze organizacyjnej naszego urzędu, o jego zadaniach i sposobie ich realizacji oraz o kompetencjach każdego z trzech szczebli samorządu: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Następnie, podczas dyskusji, młodzież zadawała wiele pytań, między innymi o zaawansowanie projektu budowy nowego basenu zewnętrznego, o plany imprez kulturalnych i sportowych na rok bieżący, o budowę nowych mieszkań dla obywateli, o sytuację gogolińskich obiektów gastronomicznych i innych punktów usługowych. Spotkanie przemieniło się w żywą dyskusję o życiu codziennym i przyszłości mieszkańców naszej gminy. Na koniec włodarze obdarowali naszych uczniów słodkościami i gadżetami.
Dziękujemy władzom za otwartość na spotkania z młodym pokoleniem i za tak serdeczne przyjęcie, a ósmoklasistom za szczere zaangażowanie w lokalne sprawy. Ta wyjątkowa lekcja na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci.
Hanna Włosek