batch IMG 20231204 WA0008

W minioną środę, 29 listopada, uczniowie klas piątych i szóstych zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.

Miało tam miejsce spotkanie z bardzo ciekawą osobą – panem Adamem Wajrakiem, cenionym miłośnikiem przyrody, publicystą, dziennikarzem, reporterem i pisarzem książek o tematyce przyrodniczej dla dzieci i dorosłych. Pan Adam niezwykle zajmująco opowiadał zgromadzonym o dzikich zwierzętach żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz ich zwyczajach, przygotował także obszerną prezentację swoich zdjęć, na których uczniowie mogli obejrzeć przedstawicieli przeróżnych gatunków dzikiej fauny uchwyconych podczas trudnych i żmudnych „polowań z aparatem” gościa.
Publiczność była żywo zainteresowana życiem zwierząt, czego wyrazem był grad pytań, którym zasypano autora w końcowej części spotkania.
Tę lekcję uczniowie zapamiętają z pewnością na długo. Serdecznie dziękujemy naszej bibliotece za zaproszenie.
Zachęcam do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.
Hanna Włosek