Wspomnienia z Jarnołtówka PDF Drukuj Email
wtorek, 12 września 2017 16:47

W dniach 12-14 czerwca uczniowie klasy IV b naszej szkoły wyjechali na warsztaty wyjazdowe do Jarnołtówka. Celem warsztatów było opanowanie podstawowych tajników uczenia się i integracja klasy.

Pierwszego dnia warsztaty poświęcono integracji i budowaniu pozytywnej atmosfery oraz klimatu współpracy wszystkich klas ze szkół z Malni i szkoły nr 2 w Gogolinie. Uczniowie poznali zasady efektywnego uczenia się i ćwiczyli je w nietypowy sposób, np.: żonglowanie chustami i piłeczkami.
Drugiego dnia uczniowie poznali nietypowe opanowywanie wiedzy i umiejętności z wykorzystaniem ruchu, własnego ciała oraz humoru, także językowego. Ćwiczyli żonglowanie chustami i piłkami w plenerze wśród zieleni Jarnołtówka. Mieli okazję w ten sposób poznać indywidualne style radzenia sobie z porażką, ale i osiąganie sukcesu.
W chwilach relaksu powędrowali nad tamę i do pobliskiego zabytkowego kościółka. Wieczorem natomiast przygotowywali się do prezentacji własnych talentów w połączeniu z wybranymi kolegami i koleżankami.
Trzeciego dnia zaprezentowali swoje prace i układy choreograficzne z muzyką oraz taniec. Poznali także magię słów, a tym samym wzmocnili integrację grupy. Pełni wrażeń pozytywnej energii i zapału do pracy wrócili do swoich domów.
Klaudia Kleman

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 16:50