filmstrip 1174228 960 720

Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością.

W ramach zajęć z informatyki uczniowie klas czwartych stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Dzięki programowi #Laboratoria Przyszłości uczniowie tych klas z pomocą starszych kolegów, Błażeja i Szymona, zapoznali się z światem druku trójwymiarowego. Chłopcy przekonywali, że dzięki możliwościom, które daje druk 3D, ćwiczenia dotychczas zaklęte na kartkach papieru mogą się wyrwać do namacalnego świata. Z zaangażowaniem tłumaczyli, jak podgrzewany filament zamienia model cyfrowy w namacalną bryłę. Wspomnieli też, że często zbudowane przez nich w programie Tinkercad przedmioty wymagają udoskonaleń i poprawy.
Ta technologia daje wiele satysfakcji osobom, które z niej korzystają, daje dostęp do wcześniej nieosiągalnej wiedzy oraz możliwość eksperymentowania z pomysłami, a jednocześnie promuje umiejętność rozwiązywania problemów.