Zwierzęta domowe PDF Drukuj Email

DSC 3044

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach domowych. Odnosząc się do doświadczeń dzieci oraz informacji wyszukanych przez nie samodzielnie w książkach i albumach, utrwaliliśmy informacje dotyczące opieki nad domowymi zwierzętami, sposobach żywienia i odpowiedzialności za nie.

Dzięki pomocy rodziców nasze przedszkolaki mogły zobaczyć przyniesione do przedszkola niektóre zwierzęta domowe. Odwiedził nas: chomik Sebastiana, świnka morska Maćka, papuga Szymona, żółw Pawełka. Finałem cyklu zajęć o zwierzętach domowych było wyjście do "papugarni" rodziców Nadii, gdzie oprócz papug zobaczyliśmy wiewiórkę. Dzięki zajęciom dzieci miały okazję nie tylko powiększyć zasób swojej wiedzy na temat zwierząt, ale także kształtować poczucie empatii i odpowiedzialności w stosunku do nich.