WYJĄTKOWA WYMIANA BETZDORF/KIRCHEN – GOGOLIN PDF Drukuj Email

Przy smoku wawelskim

W dniach 10.06. - 15.06.2019 miała miejsce wyjątkowa, bo pierwsza w PSP nr 3, międzynarodowa wymiana uczniów z niemiecką szkołą IGS Betzdorf/Kirchen. Do tego projektu zgłosiło się aż szesnastu uczniów z naszej szkoły z klas 6a, 6b, 7a oraz 7b. Rozpoczęli oni swoją przygodę z wymianą przyjmując pod swój dach niemieckich partnerów. Od poniedziałku do soboty przebywaliśmy ze sobą biorąc udział we wcześniej przygotowanym bogatym programie. I tak: niemieccy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia z nami w lekcjach, razem pojechaliśmy do Tarnowskich Gór, zwiedzając Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga, by na zakończenie dnia poszaleć jeszcze w Aquaparku.

Środa była dniem według naszej inicjatywy. Pomogli nam w tym nasi rodzice. Niektórzy pojechali na basen, inni do parku trampolin, a niektórzy grali ze swoimi partnerami w różne gry. Bardzo nam się ten dzień podobał. Czwartek przeznaczony był na całodniową wycieczkę do Krakowa. Po zwiedzeniu Zamku Królewskiego przeszliśmy na Stare Miasto, gdzie po zwiedzeniu Sukiennic i Kościoła Mariackiego był jeszcze czas na zakup pamiątek. W piątek rano po raz ostatni byliśmy w szkole. Po obejrzeniu wspólnych zdjęć i filmików pojechaliśmy do stolicy naszego województwa. Mieliśmy tam okazję zobaczyć, jak żyje miasto podczas Festiwalu Polskiej Piosenki . Po zwiedzeniu rynku i ratusza był czas na zakupy i lody .
Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że najsympatyczniejszym punktem programu był piątkowy wieczór. Najpierw rozegraliśmy pełen emocji mecz Polska – Niemcy, który udało nam się wygrać 4:1, następnie posililiśmy się przygotowanymi przez rodziców grillowanymi kiełbaskami, sałatkami i ciastem, by nasz radośnie spędzony czas zakończyć wspólnymi tańcami.
Sobota była dniem pożegnania z naszymi przyjaciółmi, lecz na szczęście nie kończy się nasza wymiana, bo jesteśmy już umówieni na następną wizytę za rok w Niemczech. Przez ten czas zostaniemy ze sobą w kontakcie, a niektórzy planują nawet wspólne spotkania podczas wakacji .
Dziękujemy Pani Dyrektor, która zgodziła się na rozpoczęcie oraz kontynuację tej wymiany w naszej szkole, jak również rodzicom, którzy bardzo pomagali nam podczas tego tygodnia.
koordynator wymiany
Brygida Czekała

 

 

 


bip gogolin karlubiec men kuratorium