Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email

W miniony piątek, 11 października, z okazji Dnia Głośnego Czytania, uczniowie klas 5 a i 5 b, pod kierunkiem pani Anny Kubus, uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których mieli okazję zaprezentować swoje ulubione książki.

Uczestnicy spotkania kolejno przedstawiali wybrane przez siebie lektury, streszczali ich akcję oraz czytali wybrane przez siebie fragmenty, zachęcając kolegów do sięgnięcia po przedstawianą pozycję. Pośród polecanych tytułów pojawiły się: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Nudzimisie”, „Pippi Pończoszanka”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Reks szczeniak z wakacji” i wiele innych. Następnie, na lekcji języka polskiego, uczniowie w kilku zdaniach napisali recenzję prezentowanej książki. Niebawem powstanie gazetka upamiętniająca nasze spotkanie w czytelni, które, mamy nadzieję, zachęci nasze dzieci i młodzież do częstszego czytania.

Hanna Włosek