MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To dzień, w którym uwaga kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia przez ONZ najważniejszego dokumentu o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim jest dzieciństwo --,,dla każdego dziecka, dzieciństwo". Grupa Krasnoludki przyłączyła się do obchodów z okazji rocznicy.

1

Nie zapomnieliśmy o kolorze niebieskim. Przedszkolacy celebrowali ten dzień pomalowani i ubrani na niebiesko. Niebieskie były dekoracje w naszej sali. Podjęcie tych działań było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Krasnoludki uczestniczyły w zajęciach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Dowiedziały się jakie są ich prawa oraz obejrzały ciekawy film edukacyjny. Ponadto brały udział w wesołych zabawach ruchowych na hali sportowej, których celem było przekazanie przedszkolakom, iż mają swoje prawa, między innymi do: zabawy, nauki, imienia, życia w rodzinie, szacunku. Na pamiątkę tego święta zrobiły sobie również zdjęcie z dziećmi z innych grup.
Lidia Dżumaga